انجیر خشک و حاملگی برتر سال در جهان

انجیر مقدار کافی آهن را برای بدن فراهم می کند. انجیر همچنین سرشار از ویتامین C است که به جذب آهن در بدن کمک می کند. بنابراین ممکن است خطر کم خونی را در زنان باردار کاهش دهد.
ممکن است هضم را بهبود بخشد، انجیر خشک و حاملگی سرشار از فیبر غذایی است که به تنظیم حرکات روده و جلوگیری از یبوست کمک می کند . علاوه بر این، پروبیوتیک‌های موجود در انجیر از باکتری‌های خوب روده شما حمایت کرده و به هضم غذا کمک می‌کند.
ممکن است بیماری صبحگاهی را تسکین دهد – وجود ویتامین B6 برای کاهش تهوع صبحگاهی مفید است.


ممکن است به تنظیم سطح قند خون کمک کند- انجیر منبع غنی پتاسیم است که می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند. علاوه بر این، مقدار زیادی آنتی اکسیدان پلی فنول دارد که به جلوگیری از تصلب شرایین کمک می کند.
ممکن است به متعادل کردن سطح کلسترول کمک کند – انجیر دارای اجزای سالمی مانند امگا 3، اسیدهای چرب امگا 6 و فیتوسترول است که به کاهش سطح کلسترول کمک می کند.

علاوه بر این، عنصر پکتین موجود در انجیر نیز به کاهش سطح کلسترول در بدن کمک می کند.
ممکن است گلوکز را تامین کند- انجیر شیرین است و راهی سالم برای رفع نیاز به گلوکز در دوران بارداری است.
همچنین بخوانید : مصرف چیکو در دوران بارداری

عوارض مصرف انجیر در دوران بارداری
خوردن انجیر می تواند به شدت برای زنان باردار مفید باشد، اما تنها در صورتی که در مقادیر متوسط ​​مصرف شود. مصرف بیش از حد این میوه ممکن است منجر به عوارض جانبی خاصی در دوران بارداری شود، مانند:

انجیر برای درمان رنگدانه های پوستی ناشی از بارداری شناخته شده است. اما در موارد خاص، اگر مقدار زیادی پسورالن (موجود در انجیر) وارد بدن شود، ممکن است باعث یک بیماری پوستی جدی به نام فتودرماتیت شود.