سبد حصیری دستباف وسیله ای که شما را در سفر های خود متعجب می کند

برای ساخت یک سبد حصیری دستباف کوچک (از 3 تا 4 لیتر توت)، 2 ورقه برای حلقه ها و 4-5 ورقه برای زونا و دنده ها استفاده می شود. هازل ضایعات ندارد، زیرا با برداشتن زونا، هسته روی دنده ها استفاده می شود.

زونا به شرح زیر تهیه می شود. در ابتدا، بستر در تمام طول آن کمی تا زانو خم می شود، سپس برشی با عمق 1-2 لایه سالانه در ¼ طول دور عصا ایجاد می شود. از شکاف در نتیجه خم شدن رخ می دهد.

اگر قطعه کار به خوبی خم شود و ترک ایجاد نکند، می توان از آن یک حلقه درست کرد. برای انجام این کار، در فاصله 8-20 میلی متر از انتهای شاخه (بسته به قطر ضخیم ترین قسمت)، یک برش صاف از خارج ایجاد می شود.

همان رفتار و در انتهای نازک قطعه کار، اما در داخل. این لازم است تا ضخامت حلقه در اطراف محیط تقریباً یکسان باشد. بعد، حلقه خالی تو در تو می شود. ابتدا انتها را با ریسمان گره می زنند سپس برش هایی از دو طرف ایجاد می کنند و به آرامی با سیم می بندند.

خم کردن یک حلقه کوچک نیازی به تلاش زیادی ندارد، اما هنگام کار بر روی زانوهای خالی برای سبدهای بزرگ، تلاش قابل توجهی و پشتیبان گیری با دستان شما لازم است تا جای خالی ترک نخورد و یا شکسته نشود. مهارت بلافاصله ایجاد نمی شود، بنابراین، در صورت شکست، ناامید نشوید.

بعد از اینکه حلقه بیرونی را درست کردید، به حلقه داخلی بروید. از آنجایی که بافته شده است، ظاهر آن به اندازه دسته حلقه تقاضای بالایی ندارد. بعد از اینکه هر دو حلقه را درست کردید، آنها را کنار بگذارید و به سمت دنده ها بروید.

گیاهان چند ساله برای لبه های سبد، شاخه های مستقیم درختان 10-20 ساله هستند. پس از اینکه این شاخه از شاخه های جوان و سوزن جدا شد، آن را روی زانو چرخانده و به طول لازم بریده و از پوست پاک می کنند. همین کار در ساخت دنده از انواع دیگر درختان یا درختچه ها انجام می شود.