سرامیک کف کویر یزد که در ساخت آن از پودر استخوان انسان استفاده شده است

با توجه به شورای کاشی آمریکای شمالی (TCNA)، سه چیز وجود دارد که بر روی کاشی کاری تاثیر می گذارد: 01. میزان انقباض بتن،
02. مقاومت برشی ملات نازک و (ملات و چسب)
03. جذب گرما و رطوبت و غیره روی لایه کاشی اعمال می شود.

اگر کاشی بد چسبیده باشد، کاشی و سرامیک کف کویر یزد می تواند خیلی سریع بلند شود. اگر پیوند قوی وجود داشته باشد، اغلب قبل از اینکه کاشی پیوند خود را از دست بدهد، دوغاب کوچک می شود.
هنگامی که کاشی با یک ضربان از کار می افتد، نشان می دهد که پیوند خوبی وجود داشته است.

اغلب، کاشی یا بتن بدون بقایای ملات مانند ملات نازک (ملات چسبندگی) به درستی اعمال نمی شود.
طی مصاحبه ای با آقای شکر پریخ، مدیر شرکت M/s.Sthapati Designers and Consultants Pvt Ltd، وی گفت که کمانش کاشی ها بسیار رایج است و در صورت ایجاد اتصالات مناسب بین کاشی ها می توان از آن جلوگیری کرد.

در بیشتر مواقع این روند به درستی دنبال نمی شود که دلیلی برای کمانش کاشی ها می شود. به طور خلاصه، هر نصب کاشی باید امکان حرکت کاشی را فراهم کند.

نصب مناسب که در آن نیروهای انبساط و انقباض ایجاد نمی شود. در صورتی که کاشی به صورت منظم حتی پس از گذشت بیش از آن، هیچ خطری نداشته باشد و مشکلی وجود نداشته باشد.
به طور خلاصه ،در بالا فهرستی از برخی از عوامل موثری که منجر به نقصی به نام “کاشی های کمانش یا پاره شدن کاشی” می شود، آمده است.

بنابراین در هنگام نصب باید به طرز کار آن توجه کنید، مثلاً از چه نوع متریالی استفاده می‌کنید، کاشی‌ها را روی چه سطحی نصب می‌کنید و استفاده از صنعتگر ماهر و غیره.

اگر همه ملاحظات در نظر گرفته شود، دلیلی وجود ندارد که کاشی ها باید کمانش کنند. در نهایت کاشی هایی که به درستی چیده شده اند جلوه زیبایی به خانه شما می بخشند و در عین حال امنیت ساکنین خانه را تامین می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.