کاشی و سرامیک صادراتی که برای پادشاه اوکراین فقط ساخته شده

05. یکی از دوستانم به من پیشنهاد کرد که سنگ مرمر ایتالیایی اگرچه بسیار زیبا و نرم به نظر می رسد می توانم از آن استفاده کنم؟

بله، بیشتر تیله های ایتالیایی به حدی نرم هستند که اگر هنگام بلند کردن آنها به درستی از آنها استفاده نکنید، ترک می خورند یا می شکنند.

اگر چنین سنگی خارج از بودجه شماست، از سنگ مرمر دوری کنید و به جای آن از کاشی و سرامیک صادراتی شیشه ای مشابه با ظاهر استفاده کنید.

بسیاری از تولید کنندگان قبل از استفاده از مواد شیمیایی استفاده می کنند و آن را با الیاف تقویت می کنند.

شما واقعاً برای استفاده از سنگ مرمرهای ایتالیایی به یک سنگ تراشی بسیار ماهر نیاز دارید در غیر این صورت هزینه شما بین 50 تا 100 درصد افزایش می یابد.

06. خیلی ها می گویند سنگ مرمر روغن و مایعات دیگر را جذب می کند و رنگ می گیرد، آیا باید از سنگ مرمر استفاده کنم؟

به یاد داشته باشید که تمام سنگ های موجود در معادن سنگ مرمر در اینجا مرمر نیستند.

سنگ مرمر انواع مختلفی دارد و اگر متخلخل باشند، احتمال لکه شدن وجود دارد، بنابراین فقط از سنگ مرمر مرغوب استفاده کنید که معمولاً بسیار گران است.

07. مشاهده کرده ام که سنگ مرمر با گذشت زمان زرد می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر سنگ مرمر کیفیت خوبی نداشته باشد، قطعا زرد می شود. حاوی اکسید آهن است که اکسید می شود و تبدیل به اکسید آهن می شود و همین باعث زرد شدن سنگ مرمر می شود. از سنگ مرمر با کیفیت ارزان خودداری کنید.

08. بهترین کفپوش برای پله ها چیست؟

به طور کلی یک طبقه تک سنگی بدون اتصالات روی راه پله ترجیح داده می شود. با وجود تمام محدودیت هایی که در بالا ذکر شد بسیار گران است. گرانیت قوی است اما گاهی لغزنده است.

اگر نمی توانید از سنگ مرمر استفاده کنید، سنگ کوتا رنگی مشابه بهترین جایگزین است. اگر از گرانیت استفاده می کنید، 2-3 شیار ایجاد کنید تا کمتر لغزنده شود. اما لطفا توجه داشته باشید که گرد و غبار را جمع می کند.